Bank Pomysłów

13 lutego 2017 19:57 | Bank Pomysłów

KONKURS RECYTATORSKI

8 lutego lekcja języka polskiego w klasie V poświęcona recytacji wiersza A. Słonimskiego pt. ,,Polska" miała formę konkursu klasowego. Specjalnymi gośćmi były : p. Dyrektor i wychowawczyni kl. V, które podjęły się oceny uczniowskich prezentacji. Zarówno obecność pań jak i nietypowa oprawa i formuła lekcji podniosły u uczniów poziom adrenaliny. Dlatego też niektórych przed występem zjadała trema. Patriotyczny charakter utworu determinował jego głosową interpretację i postawę recytatorów. Niełatwo było wyrazić emocje i wpłynąć, by słuchacze poczuli to samo. A jednak się udało! Tym, który zrobił to perfekcyjnie był Adrian Opalski. Swoją piękną recytacją poruszył jury, dlatego przyznało mu I miejsce. Adrian jako zwycięzca otrzymał dyplom, ocenę celującą z języka polskiego i nagrodę- możliwość zgłoszenia piątego nieprzygotowania do lekcji w II półroczu. Tuż za Adrianem uplasowała się Zuzia Szymańska, a wyróżnienia otrzymały: Marysia Brzóskowska, Zuzia Bukowska, Zosia Kowalska i Lidzia Klotz.

Autor: A. Lipińska