Archiwalne wydarzenia

01 maja 2014 17:54 | Archiwalne wydarzenia

SPOTKANIE Z ,,MATYLDĄ”

W bieżącym roku szkolnym klasa piąta serdecznie ,,zaprzyjaźniła się” z pewną nietuzinkową osóbką o imieniu Matylda. Uczniowie poznali w szczegółach perypetie życiowe tej małej genialnej dziewczynki, ponieważ przez wiele tygodni z uwagą słuchali czytanej przez nauczycielkę na lekcjach języka polskiego powieści Roalda Dahla pt. ,, Matylda” . Głośne dziesięciominutowe czytanie lektury polecanej przez Fundację ABCXXI to element projektu Cały Niesułków Czyta Dzieciom realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu ,,Czytające Szkoły”.

Losy zdolnej, ale niekochanej przez najbliższych, Matyldy stały się inspiracją do zorganizowania spotkania Klubu Dyskusyjnego działającego przy Bibliotece Publicznej w Niesułkowie. Uczniowie pod kierunkiem pań: R. Szydlik i A. Lipińskiej wzięli udział w dyskusji o problematyce powieści, wymienili swoje spostrzeżenia, wyrazili opinie o bohaterach, poznali biografię autora. Pomogła im w tym odpowiednia formuła spotkania, które miało charakter rozmowy przy herbatce i ciastku. Poza tym każdy z uczniów przygotował się do spotkania stylizując się na wybraną z powieści postać np. Agata Prusinowska wcieliła się doskonale w groźną, apodyktyczną dyrektorkę szkoły, zresztą jej imienniczkę, Agatę Pałkę, Hania Kumidaj była panią Piołun, a Maja Chałubińska Matyldą.

 Integralną częścią spotkania była zabawa w Ciepło- Zimno, która dotyczyła ważnego  wydarzenia - ,,Światowego Dnia Książki”. Uczniowie odnajdując, wylosowane i ukryte wcześniej, rekwizyty musieli odgadnąć tytuły książek z nimi związane.

Wszystkim lubiącym czytać polecamy lekturę ,,Matyldy”. Na pewno nie będzie to dla Was stracony czas.

Przeczytano: 389 razy. Wydrukuj|Do góry

SPOTKANIE Z ,,MATYLDĄ”