Piknik

SIÓDMY PIKNIK RODZINNY

„W krainie baśni”

17 maja 2009 r.

Dnia 17.05.2009 w niedzielę odbył się VII Piknik Rodzinny. Głównym punktem programu było podsumowanie projektu realizowanego w ramach programu „Szkoła bez przemocy”. Nasz projekt pt. „Czego Jaś się nie nauczył tego Jan nie będzie umiał” okazał się jednym spośród 50 nagrodzonych projektów zgłoszonych do programu z całej Polski. Na pikniku można było obejrzeć efekty pracy grup: teatralnej- przedstawienie „ Kopciuszek”; plastycznej- pomysłowa i ciekawa dekoracja sceny oraz  prace plastyczne uczestników warsztatów ( ikony, dzbanuszki, wydmuszki); tanecznej- tańce ludowe; fotograficznej- wystawa zdjęć wykonanych podczas plenerów- zimowego i letniego; dziennikarskiej- podwójna gazetka Niesułkowiaczka. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas od 0 do VI jak również zespół ludowy „Nowostawianie” Licznie zgromadzona publiczność nagradzała brawami każdy występ. Stałym elementem pikniku jest Rodzinny Turniej Sportowy. W tym roku były to wyścigi w podwójnych spodniach. Konkurencja okazała się bardzo trudna, ale mimo to chętnych do zawodów  nie brakowało. Wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić popołudnie w naszej szkole, mogli korzystać z przygotowanych atrakcji: zjeżdżalni, kuli i eurobangi. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Do kupienia losu zachęcały atrakcyjne nagrody min.: mikrofalówka, odkurzacz, MP4. Nie zabrakło pysznego jedzenia, lodów oraz napojów gorących i chłodzących. Muzyczną gwiazdą pikniku był zespół S.O.S., który bawił zebranych piosenkami ABBY.

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół Mirage, który zaprezentował największe przeboje roku.

SIÓDMY PIKNIK RODZINNY