Piknik

29 czerwca 2016 10:56 | Piknik

CZTERNASTY PIKNIK RODZINNY- NIESUŁKÓW - NASZA MAŁA OJCZYZNA

19 czerwca w godzinach popołudniowych szkolne boisko już po raz czternasty zapełniło się uczestnikami  Pikniku Rodzinnego. Tym razem przyszli, by świętować pod hasłem ,,Niesułków- Nasza Mała Ojczyzna”. Tegoroczna impreza miała na celu podsumowanie realizowanego w ciągu roku projektu ekologicznego ,,W pajęczynie autostrad”. Organizatorzy Pikniku- nauczyciele i rodzice- tradycyjnie stanęli na wysokości zadania, zapewniając i małym, i dużym szereg atrakcji. Każdy, kto odwiedził niesułkowski plener mógł obejrzeć przygotowane wystawy zdjęć , pokazy prac konkursowych i oczywiście występy uczniów. Największym odkryciem Pikniku była trupa teatralna, złożona z rodziców uczniów kl. II i IV, która wystąpiła przed publicznością w przedstawieniu pt. ,,Rzepka”. Duże zainteresowanie uczestników imprezy wzbudzała wizyta nietypowych gości- węży oraz pokaz motoryzacyjno- modelarski Łódzkiego Klubu Sterownia. Dzieci mogły poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinach i w wodnych kulach, a dorośli mogli posłuchać przebojów zapodawanych przez DJ Norberta. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli też ,,podzielić się z innymi” zaglądając do stoiska szkolnego kiermaszu rzeczy już nieużywanych. Żaden z gości Pikniku nie odszedł też głodny, ponieważ organizatorzy serwowali pyszne dania z grilla, zdrowe wieloskładnikowe surówki i sałatki oraz kolorowe pyszne ciasta.

O godzinie 19.30 plac opustoszał. Piknik dobiegł końca, ale pozostawił przyjemne wrażenia i poczucie dobrze wykonanej pracy.

Autor: A. Lipińska