24 listopada 2017 08:13 | Sport

Ambitne szczypiornistki Niesułkowa na 5. miejscu w powiecie

Drużyna piłkarek ręcznych Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza z Niesułkowa zajęła 5. miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego. W rozgrywanych w dniu 16 listopada zawodach podopieczne nauczyciela wychowania fizycznego Wojciecha Pożarlika musiały radzić sobie w osłabionym składzie.

Mistrzynie gminy Stryków pojechały do Zgierza bez trzech zawodniczek. Z powodu choroby drużynie nie mogły pomóc podstawowa rozgrywająca Zuzanna Lipińska, najlepsza bramkarka gminnych eliminacji Magdalena Milczarek oraz Wiktoria Piestrzeniewicz. Niesułków reprezentowały natomiast: Marta Szczepaniak, Gabriela Prusinowska, Zuzanna Szymańska, Julia Dąbrowska, Maria Płuciennik, Maria Brzóskowska, Zuzanna Bukowska, Lidia Klotz oraz Zofia Kowalska.

Niesułkowianki trafiły do grupy A, gdzie musiały zmierzyć się z SP nr 5 Ozorków oraz SP Słowik. Pierwsze miejsce w grupie dawało awans do finału, a drugie prawo walki o 3. miejsce. Na inaugurację nasz zespół zmierzył się z ozorkowiankami. Niestety kiepski początek spotkania sprawił, że drużyna Niesułkowa przegrywała już 1:4. W drugiej połowie podopieczne Wojciecha Pożarlika ruszyły do odrabiania strat i doprowadziły do stanu 4:4. W końcówce nasze zawodniczki miały sporo szans na strzelenie zwycięskiej bramki, ale brakowało im szczęścia, kiedy to piłka kilka razy zatrzymywała się na słupku lub poprzeczce. W ostatnich sekundach rywalki zdołały trafić na 5:4 i nie udało się już odwrócić tego wyniku.

W drugim spotkaniu o wszystko reprezentantki Niesułkowa od początku grały znakomicie. SP Słowik, który wygrał poprzedni mecz aż 6:2 był zaskoczony świetną postawą niesułkowianek. Na 1:0 strzeliła Zofia Kowalska, która była jedną z najlepszych zawodniczek całego turnieju. W kolejnych minutach zastępująca koleżankę na bramce Marta Szczepaniak kilka razy broniła zespół przed stratą gola, ale do przerwy mieliśmy remis 1:1. Druga odsłona to zacięta walka o każdą piłkę. Niesułkowianki musiały wygrać, by awansować do strefy medalowej, ale niestety nie udało im się po raz drugi trafić do siatki. Szczypiornistki naszej szkoły nie zdołały wyjść z grupy i zajęły ostatecznie 5. miejsce.

Wyniki:
SP Słowik - SP 5 Ozorków 6:2
SP 5 Ozorków - SP Niesułków 5:4 (bramki: Klotz Lidia, Kowalska Zofia 2, Brzóskowska Maria)
SP Niesułków - SP Słowik 1:1 (bramka Kowalska Zofia)

Tabela gr. A:
1. SP Słowik                     2             3             7-3