Sport

19 listopada 2017 16:10 | Sport

Dziewczęta SP Niesułków obroniły tytuł mistrzyń gminy w szczypiorniaka

Po raz kolejny reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niesułkowie zdobyła tytuł Mistrzyń Gminy Stryków podczas rozgrywanego w czwartek, 9 listopada Turnieju Mini Piłki Ręcznej w Koźlu.

Zawody organizował nauczyciel wychowania fizycznego niesułkowskiej szkoły Wojciech Pożarlik. Pierwotnie rywalizacja miała odbyć się w naszej szkole, ale ze względu na awarię oświetlenia w hali konieczna była zmiana lokalizacji. Uprzejmość Dyrektora SP Koźle Jerzego Makowskiego i tamtejszego nauczyciela wf Macieja Markiewicza pozwoliły na przeprowadzenie zawodów.

Wspaniale spisały się zawodniczki z Niesułkowa w składzie: Maria Brzóskowska, Zuzanna Bukowska, Julia Dąbrowska, Zofia Kowalska, Zuzanna Lipińska, Magdalena Milczarek, Maria Płuciennik oraz Marta Szczepaniak. Podopieczne nauczyciela wf Wojciecha Pożarlika wygrały wszystkie spotkania i tym samym obroniły trofeum wywalczone przed rokiem. Warto zaznaczyć, że najlepszą bramkarką Turnieju w Koźlu wybrano uczennice klasy VII Magdalenę Milczarek.

Chłopcy nie mieli tyle szczęście, choć nie można im odmówić chęci walki i zwycięstwa. Niestety niesułkowscy szczypiorniści przegrali dwa z trzech spotkań, a w decydującym meczu przeciwko SP 2 Stryków zremisowali rzutem na taśmę 4:4, co dało im ostatecznie 4. miejsce w zawodach. Zwycięstwo odnieśli uczniowie SP Koźle pod wodzą nauczyciela wf Sebastiana Balcerka. W składzie reprezentacji chłopców SP Niesułków znaleźli się: Wiktor Fortuna, Szymon Klotz, Damian Ogórek, Adrian Opalski, Dominik Perdjon, Kacper Stępniak oraz Oliwier Szychowski.

Zarówno dziewczęta z Niesułkowa, jak i najlepsza drużyna wśród chłopców zyskały prawo gry w finałach powiatowych mini piłki ręcznej, które zaplanowano na 16-17 listopada w zgierskiej hali MOSiR.

 

Dziewczęta:
SP Niesułków - SP Dobra 3:2
SP Niesułków - SP Bratoszewice 11:1
SP Niesułków - SP 2 Stryków 7:0

1. SP Niesułków                  3             9             21-3
2. SP Dobra                        3             6             17-7
3. SP 2 Stryków                  3             3             12-14
4. SP Bratoszewice              3             0             1-27

 

Chłopcy:
SP Niesułków - SP Dobra 3:7
SP Niesułków - SP Bratoszewice 4:6
SP Niesułków - SP 2 Stryków 4:4

1. SP Dobra                      3             9             18-5
2. SP 2 Stryków                3             4             9-12
3. SP Bratoszewice            3             3             8-12
4. SP Niesułków                3             1             11-17

 

Pożarlik Wojciech

Przeczytano: 167 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: