17 listopada 2017 07:56 | Sport

Chłopcy klasy IV-tej z SP Niesułków trzeci w gminnym Tymbarku

W środę, 18 października uczniowie klasy IV-tej Szkoły Podstawowej w Niesułkowie udali się do Strykowa, gdzie na miejscowym Orliku rozegrano eliminacje gminne Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku "Z Podwórka na Stadion". Niesułkowianie spisali się dobrze i w silnie obsadzonych zawodach zajęli 3. miejsce.

W imprezie udział wzięły 4 drużyny, które mają piłkarskie tradycje: dwie drużyny klubu sportowego Zjednoczeni Stryków oraz SP Dobra, w której mieści się piłkarski klub Powstaniec Dobra. W tym gronie znaleźli się także uczniowie z Niesułkowa, podopieczni Pani Małgorzaty Prusinowskiej, którzy na strykowski orlik udali się pod opieką innego nauczyciela wychowania fizycznego Pana Wojciecha Pożarlika. Grupa SP Niesułków zremisowała jeden mecz i dwa przegrała, ale ich postawa jest godna pochwały, bowiem mimo braku profesjonalnych treningów potrafiła walczyć jak równy z równym. Zwycięzcą Turnieju Gminnego została Szkoła Podstawowa z Dobrej pod opieką nauczyciela Sebastiana Balcerka.

Warto dodać, że szkoła z Niesułkowa jako jedyna wystawiła do gry dziewczynę i rozegrała najciekawszy mecz, w którym 3:3 zremisowała ze strykowskimi zawodnikami Zjednoczonych, mimo, że 2 min. przed końcem przegrywała 1:3.

Wyniki: SP Dobra - SP Niesułków 3:1 (Filip Fortuna), SP Niesułków - Zjednoczeni Niebiescy 3:3 (Mateusz Szymański 2, Filip Fortuna), SP Niesułków - Zjednoczeni Żółci 0:4.

1. SP Dobra                               3             9             11-3
  2. Zjednoczeni Niebiescy            3             6             13-4
  3. SP Niesułków                         3             1             4-10
  4. Zjednoczeni Żółci                   3             1             5-16

SP Niesułków reprezentowali: Filip Fortuna, Mateusz Szymański, Sylwester Miśkiewicz, Jagoda Szychowska, Michał Zbrojewski, Jakub Sitek oraz Jakub Siuta.

Pożarlik Wojciech