10 grudnia 2017 11:23 | Aktualności

PROLOG DO ,,NOWYCH PRZYGÓD MIKOŁAJKA"

Tradycją Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego od kilku lat w Bibliotece Publicznej, są spotkania uczniów z twórczością poczytnych autorów. W miniony czwartek , 7 grudnia, uczestnikami spotkania z Rene Goscinnym byli czwartoklasiści. Głównym bohaterem dnia był jednak Mikołajek- tytułowa postać serii książek autorstwa Goscinnego. Dlaczego akurat to jego historia stała się przyczyną do dyskusji? Po pierwsze sprzyjał temu mikołajkowy zawrót głowy, a po drugie ,,Nowe przygody Mikołajka” to od tego roku szkolnego lektura obowiązkowa klasy czwartej. Nasi uczniowie właśnie przygotowują się do omawiania przygód Mikołajka, więc ,aby wprowadzić ich tematykę utworu, przybliżyć sylwetkę pisarza, pani Renata Szydlik zorganizowała dla nich zestaw zabaw i konkursów. Okazało się, że przygody Mikołajka znają wszyscy, mniej lub bardziej, ale są tacy , których trudno zaskoczyć. Niekwestionowanymi zwycięzcami czwartkowych  zmagań lekturowych byli:

Mateusz Szymański- I miejsce

Michał Zbrojewski- II miejsce

Piotr Skwarczyński- III miejsce.

Chłopcy oprócz znajomości treści lektury wykazali się także przenikliwością i szybkością reakcji, za co zostali wynagrodzeni mikołajkowymi gadżetami.

Autor: A. Lipińska