07 grudnia 2017 23:08 | Aktualności

MIKOŁAJKOWY QUIZ CZYTELNICZY

W Mikołajki, które obchodzimy 6 grudnia zwyczajowo obdarowujemy się drobnymi upominkami. Ta miła tradycja podtrzymana została przez bibliotekarkę, która w dniu Świętego Mikołaja zaprosiła do biblioteki szkolnej uczniów klas IV – VII. W zamian za dobrą odpowiedź na pytania dzieci częstowane były mikołajkowymi cukierkami. Quiz dotyczący lektur miał na celu  sprawdzenie wiedzy czytelników na temat tytułów książek, autorów czy bohaterów literackich. Spotkanie było również okazją do zdobycia oraz utrwalenia podstawowych wiadomości z zakresu bibliotekoznawstwa. Nie każde pytanie okazało się łatwe, jednak wspólnymi siłami uczniowie odpowiedzieli na wszystkie przygotowane zagadki.

Autor: JW