24 maja 2017 22:14 | Aktualności

PO ANGIELSKU Z APETYTEM NA II MIEJSCE- GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

,,Smacznie i zdrowo"-pod takim tytułem, ale w wersji angielskiej - „Tasty and healthy,” odbył się kulinarny konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Koźlu w dniu 17 maja 2017 roku.

Wzięło w nim udział 6 szkół z Gminy Stryków.

Naszą szkołę reprezentowały Marysia Brzóskowska z klasy piątej oraz z klasy szóstej Julia Dąbrowska i Ola Kowalska. Każda ekipa miała za zadanie zaprezentować w języku angielskiem, wcześniej przygotowany, przepis na wybraną potrawę. Nasze uczennice zdecydowały się na przepis na super zdrową pizzę.

Jak przystało na utalentowaną artystycznie młodzież w Szkole Podstawowej w Niesułkowie, dziewczynki przedstawiły swoją własną taneczno-śpiewająco-rapowaną wersję przepisu kulinarnego. Jurorzy i cała publiczność była pod dużym wrażeniem i nasza szkoła zebrała wielkie brawa i słowa uznania za kreatywność występu. Rekwizyty naszych koleżanek także przykuły uwagę jurorów. Pizza zrobiona była jak prawdziwa!

W następnej konkurencji poszczególne ekipy zmagały się z quizem na czas i poprawność w zakresie znajomości „kulinarnego” słownictwa w języku angielskim na platformie edukacyjnej – kahoot.

Zabawa w gotowanie po angielsku była bardzo miła i rozwijająca, a nasze uczennice zdobyły II miejsce w gminie. Serdecznie im gratulujemy!

Na zakończenie uczniowie z klasy IV i V ze Szkoły w Koźlu przedstawili dla swoich gości pouczające przedstawienie o zdrowym odżywianiu. Akcja przedstawienia działa się w dalekiej Persji, ale aktorzy mówili oczywiście w języku angielskim.

Jak widać w każdym języku i pod każdą szerokością geograficzną należy dbać o to, aby odżywiać się smacznie i przede wszystkim zdrowo!

Autor: B.Urquidi