24 maja 2017 14:15 | Aktualności

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE,,MÓJ PRZYJACIEL SMARTFON"

W piątek 19 maja zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy III i IV pt. ,, Mój przyjaciel smartfon”.

Program profilaktyczny ukierunkowany jest  na pomoc w zapobieganiu jednego z najpoważniejszych zagrożeń ostatnich oraz najbliższych lat jakim jest fonoholizm. Pomaga on  w uniknięciu niebezpieczeństw związanych z niewłaściwym użytkowaniem smartfonów. Nie trzeba być bystrym obserwatorem i specjalistą, aby zauważyć, że dziś prawie wszyscy korzystają z telefonów nawet wtedy gdy nie muszą.

Uczniowie podczas warsztatów pracowali indywidualnie oraz w grupach. Jednym z zadań jakie mieli do wykonania było napisanie co robisz  w wolnym czasie nie wykorzystując telefonu? . Okazało się, że można bardzo dużo .

Uczniowie wykazywali zaangażowanie w realizację postawionych  przed nimi zadań.

Autor: M.Prusinowska