15 maja 2017 17:31 | Aktualności

GALA ,,LIDER CZYTANIA"

15. maja poznaliśmy szkolnego Lidera Czytania, w tym dniu bowiem został uroczyście rozstrzygnięty konkurs czytelniczy, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Niesułkowie, a współorganizatorem biblioteka szkolna. Konkurs trwał od 1 września 2016r. do 30 kwietnia 2017r. i był adresowany do wszystkich uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie, w ciągu ośmiu miesięcy, jak największej liczby książek. W  każdej z klas, od 0 do VI, wyłoniony został klasowy Lider Czytania:

kl. 0     -  Kinga Zbrojewska

kl. I        -  Ewa  Szczepaniak

kl. II       -  Franciszek Goncerz

kl. III      -  Julia  Opalska

kl. IV      -  Anna Pawlak

kl. V      -  Gabriela  Prusinowska

kl. VI     -  Julia Dąbrowska

Wyróżnienia za systematyczne czytanie otrzymały:

z kl. 0    -  Amelia  Lipińska

z kl. II       -  Antonina Męcina

Spośród klasowych liderów wybrano szkolnego Lidera Czytania, który uhonorowany został dyplomem, nagrodą książkową i statuetką. Tytuł Lidera Czytania zdobyła uczennica kl. III Julia Opalska.

GRATULUJEMY!!! TAK TRZYMAĆ!!!

Gala zorganizowana przez p. R. Szydlik  była też okazją do spotkania z pracownikami księgarni ,,TAK CZYTAM” i do promocji książki pt.,, Mam przyjaciółkę księgarkę”. Uczestnicy uroczystości mogli zakupić na kiermaszu różnorodne wydawnictwa.

Autor:A. Lipińska